Facebook Places (Konumlar)

facebook-places.png

Facebook konumlar özelliği ile birden fazla işletmenizi tek bir hesap üzerinden yönetebilirsiniz. 2 den fazla olan bu sayfalarda tek tek paylaşım yapmak yerine ana hesaptan yapacağınız paylaşımları tüm sayfalarda yayınlayabilirsiniz. Bu size hem zaman kazandıracak hemde daha az yorulmanızı sağlayacaktır. Facebook Konumlar özelliğini işletme sayfalarınızda kullanabilmeniz için öncelikle bu özelliği aktif etmeniz gerekmektedir.

Peki Facebook Places (konumlar) özelliğini nasıl aktif ederiz?

Bunun için Facebook Konumlar linkine tıkladığınızda açılan sayfadaki formu doldurarak aktif hale gelme işlemini başlatabilirsiniz. Facebook’un incelemesi sonucunda aktif ettiğiniz bu özelliği ise sayfanıza girdiğiniz zaman sağ üst kısımda bulunan ayarlar sekmesine tıkladıktan sonra açılan pencerenin sol panel kısmının en altında Konumlar başlığı altında bulabilirsiniz.

facebook-konumlar

Konumlar kısmına girdikten sonra mevcut sayfalarınız ana sayfanın altında toplayabildiğiniz gibi yeni sayfada ekleyebilirsiniz. Aklınıza takılan bir nokta olması durumunda yorum üzerinden soracağınız soruları elimden geldiğince cevaplamaya çalışacağım.

Sence Nasıl

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.