Neden Linkedln

neden-linkedln

Bir çok insan için sosyal medya kullanımı arkadaşlarıyla veya aile üyeleriyle iletişim kurmak için bir yol iken, bir kısım için ise toplam geliri artırmak için bir araç olabilir.

Linkedin iş adamlarını potansiyel müşteriyleriyle, çalışan ve çözüm ortaklarıyla bir araya getirmek için geliştirilmiş bir sosyal medya platformudur.

Yüksek satış performansına sahip kişilerin Linkedin kullanmaları için 5 nedeni detaylı olarak inceleyelim.

  1. Linkedin yeni Fırsatlar bulmaya yardımcı olur.

Satış personelleri yerel marketin in ve outlarını takip edebilir ve aynı zamanda bölgelerinde neleri araştırıp satışa döndürebileceklerini öğrenebilirler.

Bir çok satış profesyoneli sosyal medya web sitelerini kullanarak sahip oldukları müşterilerine bakacaktır. Orada çalışan kişileri ve önceki iş tecrübelerini görecektir.

Genellikle bu kişiler satış profesyonelinin müşteri listesinde olmayan firmalarda çalışmış olabilirler. Bu sayede yeni fırsatların kapısı açılır. Aynı zamanda Linkedin sayesinde, iş değiştirmiş ve yeni iş yerinde aynı çözümlere ihtiyaç duyan kişilere yeniden erişebilirsiniz.

  1. Rekabetinizi takip edin

İş hayatı tamamen rekabet ve hayatta kalma savaşıdır. Linkedin kullanarak rakiplerinizin tam olarak ne yaptığını takip edebilirsiniz. kimlerle iş yapıyorlar kaynakları nereden buluyorlar ve nasıl müşterilere sahipler bunları tam olarak görebilmek mümkündür. Daha sonrasında kendi ekibinizi en iyi rekabet için ayarlayabilirsiniz.

  1. Olumsuz yorumları düzeltin

Tek bir olumsuz eleştiri bile satışı zorlaştırabilir. Eğer olumsuz eleştirilere sahip ve mutsuz bir müşteri değerlendirmesi varsa en kısa zamanda bu olumsuzluğu düzeltmek gerekir.

Linkedin sayesinde olumsuz geri bildirimde bulunan kişiye erişebilir ve sorunu çözmek için neler yapılması gerektiğini öğrenebilirsiniz.

  1. Müşteri ve potansiyellerinizi izleyin

Linkedin sayesinde potansiyel müşterilerinizi yakından takip edebilir ve neler yaptıklarını izleyebilirsiniz. Bu da onlara yeni bir ürün ve çözüm ile gitmek için size fırsat tanır.

Satış profesyoneli müşterinin son zamanlarda ne satınalma yaptığını ve ya neler almak için araştırma yaptığını öğrenebilirse, ihtiyaçlara uygun bir çözüm üretebilir.

Müşterinin ihtiyaçlarını bilmek yeni satış için en önemli taktiktir. Satış profesyonelleri için Linkedin satış öncesi detaylı bir araştırma imkanı verir.

  1. Adayları Onay ve doğrulama

Adayların edinilmesinden sonra olabilecek en hızlı şekilde kendilerine dönülmesi satışın olumlu kapanması için önemlidir. Fakat satış profesyonellerinin bu bilgileri doğrulaması ve nitelikli hale getirmesi gerekir.

Bilgilerin doğruluğunu Linkedin de kontrol edebilirsiniz. Tam olarak neye ihtiyaç duyduklarını öğrenebilir ve doğru kişi bilgileri ve irtibat bilgilerini öğrenebilirsiniz.

Bu bilgiler elde edildikten sonra artık süreci ileri taşıyabilirsiniz.

Sonuç olarak

Linkedin herhangi bir iş için inanılmaz derecede değerli bir sosyal medya aracıdır. Satış profesyonellerinizin bu sosyal aracı nasıl kullanabileceklerini öğrenmeleri toplam satış kabiliyetinizi artıracaktır.

Sence Nasıl

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.